Olej pielęgnacyjny do podłóg olejowoskowanych

169.92 PLN netto / Szt

209 PLN brutto

Opis produktu

Olejowanie parkietów przy użyciu profesjonalnych produktów to podstawa! Znajdujący się w ofercie olej od Jawor-Parkiet służy do pielęgnacji i konserwacji podłóg drewnianych, wykończonych olejami, olejami UV, olejowoskami UV.

Olej pielęgnacyjny jest przeznaczony do pielęgnacji i regeneracji drewnianych podłóg olejowanych oraz olejowoskowanych. Dzięki niemu zmatowione i podniszczone parkiety drewniane można skutecznie odświeżyć. Regularne stosowanie pozwala uniknąć w przyszłości szlifowania i prac renowacyjnych. W razie potrzeby renowacja parkietu może być również przeprowadzona przy użyciu profesjonalnych produktów od Jawor-Parkiet. 

Zastosowanie

Dostępny w sprzedaży pielęgnat do olejowania podłóg drewnianych idealnie nadaje się do wszystkich parkietów olejowoskowanych (z litego drewna o różnych wzorach, desek podłogowych, podłóg korkowych i z płyty OSB), drewnianych schodów i mebli. Szczególnie zalecany do podłóg intensywnie użytkowanych (restauracje, muzea, centra handlowe i inne mocno uczęszczane obiekty publiczne). 

Skład

Służący do olejowania podłóg drewnianych pielęgnat stworzony został na bazie naturalnych, roślinnych olejów i wosków (olej słonecznikowy, sojowy i octowy, wosk karnauba i kandelila). W jego składzie jest również parafina, bezołowiowe sykatywy (suszki) i hydrofobowe substancje pomocnicze, od aromatyzowany spirytus mineralny (nie zawiera benzenu). Zawartość LZO zgodnie z rozporządzeniem UE (2004/42/WE): nie dotyczy.

Przechowywanie

Dostępny w ofercie pielęgnat do olejowanych podłóg drewnianych ma trwałość do 5 lat i dłużej, o ile puszka jest hermetycznie zamknięta i przechowywana w suchym miejscu. 

Przygotowanie: Zanim rozpocznie się olejowanie podłóg drewnianych powierzchnia parkietu musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia (maks. wilgotność drewna 20%). Olej pielęgnacyjny jest gotowy do użycia, nie należy go rozcieńczać! Przed użyciem dobrze wymieszać.

Przed aplikacją powierzchnię parkietu należy dokładnie oczyścić za pomocą Koncentratu Do Czyszczenia Podłóg Olejowoskowanych, a następnie zmyć czystą wodą (przecierając wilgotnym mopem).

Sposób użycia

  • Ręcznie: W przypadku małych powierzchni niewielką ilość Oleju Pielęgnacyjnego należy nałożyć na niekłaczącą szmatkę. Po dokładnym rozprowadzeniu podłogi drewniane pozostawiamy do wyschnięcia przy dobrej wentylacji.
  • Mechanicznie: Olej pielęgnacyjny nakładać przy pomocy szpachli lub wałka z krótkim włosem i dokładnie rozprowadzić maszyną z białym padem. Nadmiar oleju usunąć.

UWAGA: Wygląd powłoki jest zależny m.in. od właściwości drewna, dlatego też w każdym wypadku, każdorazowo przed nakładaniem zalecane jest wykonanie próby.

Wydajność: Zawartość przy jednej powłoce wystarcza na ok. 40-60 m2.

Czyszczenie narzędzi

Po olejowaniu parkietu należy oczyścić narzędzia. Można to zrobić przy pomocy Środka do Odtłuszczania i Czyszczenia Narzędzi (113, wolny od benzenów). Czas schnięcia: ok. 3-4 godz. (w normalnym klimacie, w temp. 23 °C / 50% wilgotności powietrza). W niskich temperaturach i przy wysokiej wilgotności powietrza wydłuża się czas schnięcia.

Wskazówki bezpieczeństwa

Chronić przed dziećmi. Nie wprowadzać do oczu, na skórę lub na odzież. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza i pokazać mu pojemnik lub etykietę. Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Zawartość/pojemnik usuwać do autoryzowanego zakładu utylizacji odpadów (AVV 08 01 11).

Uwaga

Tekstylia nasączone płynnym środkiem - zaraz po użyciu - należy natychmiast wyprać lub przechowywać w szczelnie zamkniętym metalowym pojemniku (niebezpieczeństwo samozapalenia). Powłoka po wyschnięciu odpowiada wymogom niemieckiej normy DIN 4102 klasy B2 (środek normalnie zapalny). Karta charakterystyki dostępna na żądanie.

Galeria Wnętrz Obornicka337
ul. Obornicka 337
60-689 Poznań

obornicka.jaworparkiet@gmail.com

881244220

Centrum Handlowe M1
ul. Szwajcarska 14
61-285 Poznań

jaworparkiet.poznan@gmail.com
510244220

Galeria Top Meble
ul Poznańska 140
62-052 Komorniki

jaworparkiet.komorniki@gmail.com
577244220